Nagy - nagy örömben van részünk, ugyanis a telepítés utáni második ősszel almát szüretelhettünk!!
Ez persze még nem számít igazi szüretnek, inkább egyfajta bemelegítés nekünk és a fáknak is.
2016 novemberében két évvel ezelőtt érkeztek meg hozzánk az almafa csemeték. A sáros, ragacsos időben több ember, több napi kitartó munkájával kerültek a helyükre a kis fák.
A képen látszik, hogy a terület immáron körbekerítve, szarvasoktól, nyulaktól védve, a fáknak a lyukak kifúrva, a csapat pedig a szakmai eligazítást hallgatja a "NAGY MUNKA" előtt. A képen ott van a fiam is, akire büszke vagyok, hiszen a maga 11 évével végig jelen volt a folyamatnál a felnőtt férfiakkal együtt!
A Hollandalma Kft. kínálatából 3 fajtát választottunk az első telepítéshez, egy savanykásabb ízvilágú piros fajtát, ez a Red Topáz, és két édesebb, zöld almát az Oriont és a Lunát. Mindhárom hosszan tárolható, étkezési alma. A kb. 2 hektáros területre 1320 db almafa került összesen, a három fajtából egyenlő arányban.
A második tavasszal már sok-sok rózsaszín-fehéres virág volt a fákon, de a Naturalma szaktanácsadója javaslatára minden fán csak egyetlen almát hagytunk. Még kímélnünk kell a fákat, hogy mind a föld alatt, mind a föld felett megfelelően tudjanak fejlődni, erősödni.
A nyáron több évtizede nem látott jégeső pusztított a környéken, ami az almásunkat is érte. Tojás nagyságú jég hullott a fákra és persze az almákra is. Ágak törtek le, sebek éktelenkedtek a fákon és az almákon is. Szerencsések vagyunk és hálásak vagyunk érte, hogy ez nem teljes termésnél fordult elő!
A jégverte alma étkezési almának már nem adható el, hiába gyógyult be a seb.
És végül nem maradhatott el a kóstolás, amit már mindannyian nagyon vártunk! Finom, zamatos, lédús mind a három alma, a Red Topáz kicsit savanykásabb ízű a másik kettőnél. Télire betároljuk őket és kíváncsian várjuk, hogy hogyan állják a tárolást!